Donald L. Coburn: Gin Game. Slavné komorní drama, ve kterém se karetní partie stává hrou o život

18. únor 2024

Setkávají se jako Fonsie Dorseyová a Weller Martin, osamělí obyvatelé domova pro seniory, kteří v líném nedělním odpoledni v čase návštěv nemají, na koho by čekali. Když Weller naučí Fonsie hrát gin, netuší, že to bude ona, kdo bude vždycky končit jejich partie vítězně. A Fonsie zas nemá zdání, kam až požene Wellera jeho hráčská vášeň. Z nezávazného krácení dlouhé chvíle se postupně stává překvapivý souboj, ve kterém je třeba dostat se soupeři hluboko pod kůži.

Rozhlasová úprava: Klára Novotná
Účinkují: Iva Janžurová a František Němec
Dramaturgie: Klára Novotná a Martin Velíšek
Překlad: Rudolf Pellar a Luba Pellarová
Hudba: Kryštof Marek a Sára Marková Bukovská
Režie: Dimitrij Dudík
Premiéra: 18. 2. 2024
Natočeno: 2024

Coburnův dramatický debut byl poprvé uveden v roce 1976 a od té doby je s úspěchem inscenován po jevištích celého světa. U nás si popularitu vydobyl především díky slavnému nastudování s Blankou Bohdanovou a Josefem Somrem v pražské Viole.

Rozhlasovou inscenaci nastudoval Dimitrij Dudík a hru uvádíme na Českém rozhlase Dvojka v premiéře.

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související