Jean-Claude Carrière: Normální okruh. Dialog policejního komisaře s udavačem má překvapivé rozuzlení

4. únor 2024

Jean-Claude Carrière je jedním z nejznámějších francouzských dramatických autorů. Proslul zejména jako autor scénářů k filmům Valmont Miloše Formana nebo Deník komorné Luise Buñuela. Hra Normální okruh je komorní drama s vtipně splétaným dějem i intelektuálně bystrou analýzou totalitního myšlení, pro které se lidská bytost zužuje na objekt manipulace.

Překlad a rozhlasová úprava: Michal Lázňovský
Účinkují: Jiří Lábus, Viktor Preiss a Tomáš Karger
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: 2005

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.