„Děti zrají zběsilou rychlostí.“ Omeletky Haliny Pawlowské

25. červen 2022

Náplní dnešních Omelek bude zralost a zrání. Můj manžel mi jednou řekl, že když slyší slova zralá žena, tak ho jako první napadne sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat. Zrát mohou vztahy i děti. Vašek Šanda nabídne filmy pro zralé ženy a muže. Halina Pawlowská přečte povídku Výhody a nevýhody starého muže a prozradí dva recepty, na papriky plněné balkánským sýrem a jahodové cappuccino.

Zrají i vztahy. Nikdy nezapomenu, jak jsem jednou svému muži řekla: "Neměli bychom v našem vztahu něco změnit? Nějak si víc povídat, prožít společně něco vzrušujícího, vydat se za nějakým dobrodružstvím?" Můj muž odtrhl oči od televize a řekl: "Nestraš!"

 A víte, že jsem se uklidnila a měla jsem pocit, že naše manželství je úplně fajn? Vzala jsem si pistáciové oříšky a spokojeně jsem na televizi čuměla taky.

Keanu Reeves by kvůli pavoukovi nepřijel

Manželka mého kamaráda dělá asistentku na zahraniční filmové zakázce, a přijel Keanu Reeves. Kamarád se mi svěřil, že pořád vypráví, jak skvěle vypadá, jak se skvěle chová, jak se na ni usmívá. On si začíná připadat na vedlejší koleji, a má dokonce strach, aby se jeho žena kvůli americké star na něj nevykašlala.

Nějakou dobu jsem o kamarádovi neslyšela. Když jsem se s ním potkala, hned jsem se zeptala: "Tak co doma? Co Keanu Reeves?" A kamarád řekl: "Hele, dobrý, slyšel jsem ženu, jak mluví do telefonu s nějakou kamarádkou a říkala jí, hele ten Keanu je nádhernej, božskej… ale upřímně, kdybych mu zavolala, že mám v koupelně pavouka, neumím si představit, že by všeho nechal a jel ho domů vyhodit z okna."

Nejrychleji zrají děti

Děti zrají čím dál tím rychleji. Mám jednu kamarádku, známou herečku, a té zrají děti takovou zběsilou rychlostí, že už je začala antidatovat.

Svůj věk taky lehce upravuje a tuhle jsem se musela smát, když jí její dcera řekla: „Mami, až se tě zas někdo bude ptát, kolik je ti let, nezapomeň, že mezi námi by měl být odstup minimálně devíti měsíců."

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

autoři: Halina Pawlowská , zk
Spustit audio

Související