Dědeček z višně. Pohádkové vyprávění o roztomilém staříkovi s hlavou plnou nápadů

25. červen 2023

Dědeček z višně alias pan Kuk je zpočátku trochu záhadný a podezřelý muž. Záhy se z něj ale vyklube roztomilý stařík. V pohádkovém seriálu uslyšíte Pavla Zedníčka a dozvíte se například, co všechno dědeček vynalezl a jak se pustil do tajné řeči. Jaká dobrodružství s ním malá Katřina zažila?

Účinkuje: Pavel Zedníček
Napsal: Ludvík Středa
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Jiřina Martínková
Natočeno: 1987

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.