Čím si historik Michal Bařinka vysvětluje současnou oblibu pěšího putování?
Čím ho v dětství fascinovaly církevní stavby? Proč potřebuje souhlas církevních úřadů, aby mohl v poutním kostele fotografovat a psát o něm? Byly zázraky a vyslyšené prosby jedinou motivací, proč se v baroku lidé na pouť vydávali? Měli i jinou příležitost opustit svůj domov? Co přivádí dnešní nadšence k obnově zaniklých poutních míst a cest? Čím si Michal Bařinka vysvětluje současnou oblibu pěšího putování? Proč je pro něho tak důležité poutní místo Skoky?
Související
-
Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence. Čím si ho získal kostelík uprostřed šumavských lesů?
Čím si ho získal osamělý kostelík uprostřed šumavských lesů? Vzpomíná si na natáčení filmu Anděl Páně? Čím je speciální prohlídka kostela na Štědrý den?
-
Co vede poutníky k návštěvě poutního místa, přiblíží Kateřina Pařízková ze spolku Poutní cesta Hájek
Jak v historii vznikaly poutní cesty? Souhlasí Kateřina Pařízková s názorem, že farnosti a církev byly svým způsobem předchůdci cestovních kanceláří?
-
Jak přišel Dobrý anděl na svět, prozradí zakladatel Petr Sýkora a ředitelka Šárka Procházková
Jak Dobrý anděl přišel na svět? Je pro nadaci, která pomáhá rodinám v tíživé situaci, důležitý systém? Co pro Dobré anděly znamená radost, respekt a odvaha?
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.