CHAT: Vodítková agrese

13. říjen 2017

Jak správně pracovat s vodítkem? Lze přinutit s jeho pomocí psa k poslušnosti? Na otázky odpoví v pátek 13. října v 10:30 zvířecí trenér František Šusta.

Tzv. vodítková agrese, tedy když je pes agresivní pouze na vodítku a ne na volno, je většinou daná strachem. Proč se to děje právě na vodítku? Je to dáno menším prostorem, po kterém se pes může pohybovat a najít bezpečí, ale přes vodítko se může na psa přenášet i nervozita psovoda. Nebo může pes své spojení se psovodem přes vodítko chápat dokonce jako výzvu, aby dvojici bránil.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...