CHAT: Když pes ztrácí naučené návyky

19. leden 2018

Je jednodušší odnaučovat, nebo učit? Záleží na věku a rase psa? Na otázky odpoví v pátek 19. ledna v 10:30 zvířecí trenér František Šusta.

Je velmi nepříjemné, když pes zvyklý chodit bez vodítka, najednou začne utíkat nebo být agresivní na jiné psy nebo dokonce lidi. My lidé máme vžitou představu, že pokud se nám podaří nějaké chování psa odnaučit, je už navěky vystaráno. Pravda ale je, že žádné chování není nikdy definitivně hotové a neustále se vyvíjí - prohlubuje se (posiluje) nebo zaniká. To, zda se bude chování posilovat či zanikat, záleží především na tom, zda je pro psa úspěšné. Většina nevhodného psího chování je nevhodná jen pro nás, jejich majitele. Pro zvířata je toto chování naopak obvykle úspěšné a proto se s každým dalším opakováním posiluje.Co s tím, když pes začne ztrácet už naučené návyky?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.