O pořadu Česko jako na dlani

Jedinečné odpoledne, které propojuje celou republiku. Od pondělí do čtvrtka vždy po 13:00 vám budeme pohodovými společníky a nabídneme to nejzajímavější z dění v naší zemi.

Krátce po 13:00 vám Josef Melen v rubrice Česká NEJ představí unikáty, fenomény a zajímavosti Česka a připomene, že máme být nač pyšní. V rubrice „Řekni víc než děkuji!“ dostanete příležitost poděkovat někomu, kdo vás potěšil. Reportérka Věra Pfeifferová přinese informace o všem důležitém, co se děje kolem nás, a chybět nebude ani oblíbená rubrika „O původu příjemní“.

Po Česku s Václavem Žmolíkem

Po 14:00 vás v rubrice Po Česku Václav Žmolík zavede do míst, která stojí za to navštívit. Uslyšíte praktické tipy a rady na cestu. A poznáte místa v Česku, kde vám bude dobře. Velký prostor dostane v našem odpoledním vysílání i kultura: kolem 14:30 přivítáme umělce, kteří představí své nejnovější počiny na poli hudby, divadla, filmu, literatury, tance či výtvarného umění.

A protože víme, že i vy, naši posluchači, žijete na jedinečných místech naší země, kde se neustále něco zajímavého děje, dostanete příležitost nám o tom povědět. Spojíme se s vámi v rubrice „Pozvěte nás k vám“ a za váš tip s pozvánkou vás odměníme malou pozorností.

Stálé místo má v odpoledni i rubrika „Prstem po mapě“, kterou připravuje cestovatel Petr Horký a uslyšíte ji krátce po 15:00. Vezme vás v ní za hranice Česka na místa, o kterých stojí za to vědět. A vysílání doplní i aktuální meteorologická předpověď z Českého hydrometeorologického ústavu.

Nová rubrika „Řekni víc než děkuji!“

Využijte možnosti poděkovat v našem vysílání někomu, kdo vás potěšil. Přidržel někdo dveře výtahu a počkal na vás, než doběhnete? Vzala vás nečekaně kadeřnice i bez objednání? Rozesmál vás kolega v práci, až vám vytryskly slzy? Pohlídala vám včera večer sestra děti a vy jste mohli jít do divadla? Přinesl vám soused košík švestek? Prominula vám prodavačka chybějící dvě koruny při placení nákupu? Může to být cokoliv!

Stalo se vám něco milého? Nenechte si ho pro sebe. Řekněte o tom i ostatním prostřednictvím Dvojky a pošlete dobro dál. Řekněte víc, než jen děkuji!

Nová rubrika „Pozvěte nás k vám“

Všichni víme, že naše země je nádherná a nabízí spoustu unikátních míst, kde žijí skvělí lidé. Dejte nám o takových místech vědět! Koná se u vás zajímavá akce, na kterou chcete pozvat? Nebo zkrátka jen víte, že nedaleko od vás je nádherné místo, které má genius loci a stojí za to ho navštívit? Napište nám na e-mail dvojka@rozhlas.cz.

Autorovi nejzajímavějšího tipu zavoláme, přepojíme ho do živého vysílání, aby mohl pozvat posluchače na své oblíbené místo nebo danou akci. A jako vyjádření díku mu pošleme malou odměnu.

Historie:
Pořad se začal vysílat 5. září 2022, kdy ve vysílání nahradil Odpoledne s Dvojkou. Záznamy najdete ještě měsíc po odvysílání v Celodenních záznamech.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
po–čt 13:00Dvojka

Pořad připravují

Další pořady

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.

 • Hvězdy vinylu

  Zábavný dokument o populární hudbě od 60. let až po dnešek.

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Hobby magazín

  Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.