Černá vdova

Případ jako ze špatné krimikomedie. Ona mladá prostitutka, on solidní partie nad padesát. Už pouhý měsíc po svatbě ale začala 22letá žena plánovat vraždu svého manžela. Stalo se na Olomoucku v roce 2007.

K usvědčení vrahů pomohla odborná rekonstrukce trajektorie pádu těla oběti

Svatba pro ni byla jenom snadná a rychlá cesta k penězům. Život vedle výrazně staršího manžela se jí začal brzy protivit. Pomýšlela na rozvod, ale nakonec usoudila, že nějaká „šikovná nehoda“ by se jí kvůli dědictví hodila víc.

Vrahy jí sehnala kolegyně z jednoho olomouckého pánského podniku. S vidinou podílu se do plánování vraždy ochotně zapojil i manžel oné kamarádky.

Smrt na silnici

Oběť našel v noci taxikář. Muž ležel na silnici nedaleko lávky pro chodce silně opilý, potlučený a krvácel. Záchranka ho převezla do oblastní nemocnice, kde krátce na to zraněním podlehl.

Nejdřív nic nenasvědčovalo tomu, že jde o násilný trestný čin – zranění odpovídala pádu z výšky. Pak ale patolog odhalil na těle obranná zranění způsobená útokem jiného člověka…

Účinkují: Anna Theimerová, Lucie Pavlíková, Ivan Řezáč, Otakar Brousek ml., Pavel Batěk, Michal Zelenka, Aleš Procházka, Dana Batulková, Kryštof Bartoš

Komentář: Jiří Straus

Scénář: Tereza Vojtová

Režie: Dimitrij Dudík

Hudební spolupráce: Petr Šplíchal

Autorka projektu: Tereza Vojtová

Premiéra: 25. 9. 2019

autoři: Tereza Vojtová , and
Spustit audio

Související