Čemu ji naučil prvorozený syn a v čem byly po narození jiné jeho sestřičky? O mateřství s Evou Kličkovou, editorkou a moderátorkou Dvojky

12. květen 2024

Představovala si jako malá, jaká bude maminka? Čemu ji naučil prvorozený Adam a v čem byly po narození jiné jeho sestřičky Barborka a Terezka? O čem přemýšlí matka, když stojí nad svými spícími dětmi? Obejde se rodina dvou novinářů bez důkladného plánování? Co by se podle Evy Kličkové mělo rozdávat s pozitivním těhotenským testem? Je role matky v naší společnosti doceněná? Co by dělala, kdyby dostala den volna? Uvažuje o chvíli, kdy vypustí své děti do samostatného života?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.