Čáry máry Babice vrbice. Pohádka s Václavem Postráneckým a Alenou Vránovou o lásce mezi strašidly

31. červenec 2022

Zamilovaná rusalka si pro marnou lásku k vodníkovi chodí zoufat k vrbě. To Babice vrbice vždy špatně nesla, ale vládce strašidel nařídil, že žádné strašidlo nesmí lásce ani napomáhat, ani škodit. Takže Babice vrbice sice dobře ví, jak získat moc a bohatství, ale jak získat lásku, v tom neporadí. Promění však rusalku v růžolící boubelatou Mančinku, aby se mohla vydat na tancovačku za hastrmanem. Jisté je jen jedno: lásku nelze získat ani prosbou, ani hrozbou.

Osoby a obsazení: Václav Postránecký (vypravěč), Alena Vránová (Babice vrbice), Ljuba Krbová (rusalka), Karel Heřmánek (hastrman), Stanislav Fišer (hejkal), Otakar Brousek, st. (vládce všech strašidel), Lenka Krupanská, Hana Středová a Karolína Frydecká (děvčata/ryby)
Napsala: Maria Křepelková
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvukový mistr: Miloš Kot
Zvuková spolupráce: Hana Brothánková
Hudba: Jakub Zahradník
Režie: Maria Křepelková
Natočeno: v roce 1994

Hledáte audiopohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a pohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.