Carlo Goldoni: Treperendy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Carlo Goldoni: Treperendy

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Hravá italská komedie o pomluvách a klepech. S Jiřinou Jiráskovou, Martinem Štěpánkem a ředou dalších vynikajících herců. Poslouchejte do 24. dubna 2020.

Osoby a obsazení: Pantalone (Josef Větrovec), Patron Toni (Vladimír Hlavatý), Checchina (Jaroslava Tvrzníková), Beppo (Martin Štěpánek), Beatrice (Jiřina Jirásková), Eleonora (Nina Jiránková), Lellio (Luděk Kopřiva), paní Sgualda (Ljuba Hermanová), paní Catte (Karolina Slunéčková), Anzoletta (Daniela Šrajerová), Ottavio (Miloš Nedbal), Musa (Oldřich Musil), Špagato (Jiří Lír), Arlecchino (Vladimír Krška), Mommolo (Jan Řeřicha), námořník (Karel Fořt) a hlas (Jaroslav Kepka)
Dramaturgie: Jaroslava Strejčková
Překlad: Jaroslav Pokorný
Zvuk: Jaroslava Eliášková
Hudba: Jiří Váchal
Režie: Josef Melč
Natočeno: 1970

Treperendy Goldoni napsal už roku 1751 a je kupodivu, jak zůstala hra aktuální dodnes. Jak název napovídá, dílo se strefuje do oblíbené lidské zábavy pomlouvání, klepaření a roznášení drbů. Jednoduchý příběh se odehrává během jediného dne a točí se kolem připravované svatby Checchiny a jejího milého Beppa.

Na počátku se roztočí kolotoč pomluv inspirovaných faktem, že Checcha není vlastní dcerou svého otce, a doveden ad absurdum málem chystanou svatbu překazí. Hra je vynikající příležitostí pro rozehrání gagů a humorných situací.

Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura