Bůh nestačí, potřebuju i lidi (repríza)

4. červenec 2009

Příběh muže, který se po 10 letech ve výkonu trestu učí žít na svobodě Mezi potřebné bližní patří také ti, kteří se provinili vůči společnosti, vůči zákonu. Po mnoha letech strávených ve vězení se jim v dnešní tvrdé společnosti na svobodě nezačíná lehko. Míra našeho soucitu s bývalými vězni může být velmi různá, ale s jejich návratem mezi nás do svobodné společnosti musíme počítat všichni.

Manželé Renata a Milan Wachovi jsou z Liberce a jako vězenští kaplané pracují už téměř 20 let. Za člena vlastní rodiny přijali Michala, který byl z vězení propuštěn po 10 letech.

autor: Lenka Svobodová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.