Brečel jsem, když mi řekli o amputaci. Ale jsem naživu, usmívá se bloger Jiří Pacholek Švihálek

9. březen 2020

„Jeli jsme v létě 2019 s manželkou na motorce a srazilo nás protijedoucí auto. Změnilo nám to život,“ vzpomínal Jiří Švihálek, kterému lékaři amputovali nohu nad kolenem.

„Jasně, že jsem brečel, když mi řekli, že mi budou amputovat nohu. Ale je obrovská klika, že jsme to přežili. Jsme živí. Myslím, že jsme si udrželi pozitivní přístup,“ usmívá se v Blízkých setkáních, přestože jeho žena je dodnes v péči profesionálů.

Dnes má spoustu fanoušků

Novou věcí v jeho životě se tak stala nejen protéza, ale i blog. „Hned po nehodě mi kolegyně z recese přinesla růžový deníček s jednorožcem a růžovou propiskou. Považoval jsem to za hloupý nápad, ale pak jsem začal psát.“

Jiří Švihálek

Zhruba po měsíci zveřejnil první článek. „Začal se hrozně sdílet. Ta vlna solidarity pro nás byla s Kačkou moc důležitá. Četli jsme každý komentář a bylo to skvělý. Vypěstovali jsme si spoustu předních fanoušků.“

Jeho blog se teď umístil na třetím místě ankety Křišťálová lupa. A kde se vzal název blogu? „Pacholku mi říkala láska z dětství a pro mě je to někdo, kdo si ze sebe dělá srandu. A já jsem srandista a neberu to hanlivě. Tak jsem si to nechal,“ popisuje Tereze Kostkové.

Jaká je technika chůze? Trápí ho fantomové bolesti? Může řídit auto? A sedne opět na motorku? Ví něco o člověku, který způsobil nehodu? Přišel se omluvit?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související