Božena Šimková: O prstenu a mušli

29. leden 2017

Příběh o síle lásky a přátelství. Poslouchejte do neděle 5. února 2017.

Rodiči chystaná svatba Terezky a Kryštofa je pro oba mladé lidi spíš trestem. Domluví se tedy na lsti, jak obřad odložit. Princ Kryštof se pak vydává do světa, aby se podrobil zkoušce, kterou mu uložil otec jeho vyvolené, Pán jezera.

Na nebezpečné cestě plné padajících skal a burácejícího kamení ho doprovází přítel Vojtěch. Vše ale v úzkostlivé bázni Kryštofa končí překvapivým zjištěním, že i jeho milá musela podstoupit zkoušku, aby ho zachránila. A nastává ještě další překvapení: zvrat, který se týká Terezky a Vojtěcha.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Petr Lněnička, Matouš Ruml, Milena Steinmasslová, Svatopluk Skopal, Magdaléna Borová, Veronika Kubařová, Petr Pelzer, Jiří Schwarz, Jiří Hromada, Jiří Knot, Jiří Köhler a další.
Hudba: Matěj Kroupa
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Lukáš Hlavica
Natočeno v roce 2012.

Čtěte také

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová