Božena Šimková: Loupežnická šlamastyka

14. červenec 2019

Pohádka, které nechybí vtip, nadsázka a spousta písniček. S Bárou Kodetovou, Carmen Mayerovou nebo Terezou Kostkovou. Poslouchejte do neděle 21. července 2019.

„Sedm a půl míle odtud stojí černý les a v něm banda loupežníků, jde z nich strach a děs,“ zpívá se tu. V samotném příběhu je ale ve skutečnosti všechno trochu jinak. Loupežníci nejsou opravdovými loupežníky, udatný voják Ferda je obyčejný kluk po uši zamilovaný do princezny a královská dcera Amálka jeho lásku neodmítá, ba naopak.

Ovšem matka královna má se svou dcerou jiné úmysly a navrch ji souží a vyčerpává válka se sousedním králem. Dost na to, aby se všichni rázem ocitli v pořádné šlamastyce. Jak z ní ven? Inu, s nadsázkou a s úsměvem. Každý si tu tak trochu hraje, každý to na každého „zkouší“, ale zlobu a nenávist v pohádce neočekávejte.

Princezna Amálie to opravdu sehrát umí, a tak s pomocí hostinské Běty a zběhlého vojáka Kuby nalíčí na svou královskou matinku past a zorganizuje loupežné přepadení. Jeho průběh má prokázat statečnost princeznina milého Ferdy a umožnit následnou svatbu. Zda všechno proběhne podle plánu zůstane až do poslední chviličky tajemstvím.

Účinkují: Kateřina Lojdová, Barbara Kodetová, Vladislav Beneš, Vilém Udatný, Carmen Mayerová, Tereza Kostková, Ladislav Trojan a další
Hudba:
Petr Mandel
Režie:
Tomáš Vondrovic
Dramaturgie:
Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2002.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...