Bára Štěpánová: Na komedie se nedívám

6. únor 2014

Bára Štěpánová je známá tím, že dala prezidentu Havlovi originální dárek: koloběžku. Nepřehlédnutelná je i v roli zdravotní setřičky Babety Trefné. Prozradila na sebe, že nemá ráda komedie, ale zvládne i tři detektivky za sebou.

Bára Štěpánová je zřejmě majitelkou nejohnivějšího odstínu vlasů u nás. Nemá ráda, když ji scénář příliš svazuje, dokáže hostům naslouchat, je pohotová. Umí se zeptat i na nepříjemné věci. Třeba v pořadu Trní, který moderovala, zpovídala dva vrahy. Dodnes si pamatuje, jak se jeden z nich na ni podíval svýma modrýma očima a ona se ho zeptala: "Jak jste ho zabil?" Odpověď: "Rukama", jí vyrazila dech. Občas se diví, co jsou lidé schopni a ochotni říct.

Barbora Štěpánová


Z mikrofonu má respekt

Rozhlas je pro Báru Štěpánovou magické místo. Prozradila, že se mikrofonu bez kontaktu s lidmi obává. Přesto hrála v několika rozhlasových hrách. Ráda by natočila audioknihu. Bára Štěpánová je z televize známá jako sestřička Babeta. Její postava ji baví. Dobrý herec je podle ní ten, kterému lidé jeho postavu věří. Vzpomněla i moderování legendární Cestománie Fera Feniče. Její oblíbenou zemí je Francie a Anglie. Prozradila na sebe, že má ráda růžovou, černou, bílou a zelenou. A dokáže spát i 20 hodin.
Více si poslechněte ze záznamu v iRadiu.

autor: zk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.