Bára Štěpánová: Na komedie se nedívám

6. únor 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Barbora Štěpánová a Eva Kvasničková

Bára Štěpánová je známá tím, že dala prezidentu Havlovi originální dárek: koloběžku. Nepřehlédnutelná je i v roli zdravotní setřičky Babety Trefné. Prozradila na sebe, že nemá ráda komedie, ale zvládne i tři detektivky za sebou.

Bára Štěpánová je zřejmě majitelkou nejohnivějšího odstínu vlasů u nás. Nemá ráda, když ji scénář příliš svazuje, dokáže hostům naslouchat, je pohotová. Umí se zeptat i na nepříjemné věci. Třeba v pořadu Trní, který moderovala, zpovídala dva vrahy. Dodnes si pamatuje, jak se jeden z nich na ni podíval svýma modrýma očima a ona se ho zeptala: "Jak jste ho zabil?" Odpověď: "Rukama", jí vyrazila dech. Občas se diví, co jsou lidé schopni a ochotni říct.

Barbora Štěpánová


Z mikrofonu má respekt

Rozhlas je pro Báru Štěpánovou magické místo. Prozradila, že se mikrofonu bez kontaktu s lidmi obává. Přesto hrála v několika rozhlasových hrách. Ráda by natočila audioknihu. Bára Štěpánová je z televize známá jako sestřička Babeta. Její postava ji baví. Dobrý herec je podle ní ten, kterému lidé jeho postavu věří. Vzpomněla i moderování legendární Cestománie Fera Feniče. Její oblíbenou zemí je Francie a Anglie. Prozradila na sebe, že má ráda růžovou, černou, bílou a zelenou. A dokáže spát i 20 hodin.
Více si poslechněte ze záznamu v iRadiu.

autor: zk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.