Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ

13. prosinec 2015

Rozhlasová dramatizace s Ladislavem Mrkvičkou, Vlastimilem Brodským, Vladimírem Rážem nebo Josefem Vinklářem. Poslouchejte až do neděle 20. prosince 2015. On-line hračky uvnitř článku!

„Co je důležité, je očím neviditelné,“ prozradí jednou Malý princ neznámému pilotovi, když se spolu setkají v poušti. To je ale jen jedno ze setkání, která čekají na Malého prince ve slavném příběhu o přátelství a lásce.

Spolu s ním se podíváte na různorodá místa, kde žijí různé bytosti: marnivá mluvící růže, panovačný král, had tenký jako prst, věčně zaneprázdněný obchodník, nebo třeba liška, kterou si princ ochočí. Dejte se na cestu spolu s ním a vnímejte svět dětskýma, upřímnýma očima.

Osoby a obsazení: princ (Miroslava Hozová), muž (Ladislav Mrkvička), had (Vlastimil Brodský), obchodník (Antonín Hardt), zeměpisec (Vladimír Ráž), král (Josef Vinklář), růže (Miroslava Steinmaselová), liška (Věra Kubánková)
Pro rozhlas napsal: František Pavlíček
Překlad: Zdeňka Stavinohová
Hudba: Petr Mandel
Zvuk a střih:
Pavla Hornyová a Jiřina Nováková
Zvukové efekty:
Pavel Tieftrunk
Režie:
Karel Weinlich
Dramaturgie:
Eva Košlerová
Natočeno v roce 1983.

Co skrývá tenhle podivný klobouk? Táhni za šipku v červeném poli!

Kdo se schovává v bedýnce? Nadzvedni ji táhnutím odspodu!

Co vidí pilot ve hvězdách? Stáhni hvězdu dolů a uvidíš!

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.