Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ

13. prosinec 2015

Rozhlasová dramatizace s Ladislavem Mrkvičkou, Vlastimilem Brodským, Vladimírem Rážem nebo Josefem Vinklářem. Poslouchejte až do neděle 20. prosince 2015. On-line hračky uvnitř článku!

„Co je důležité, je očím neviditelné,“ prozradí jednou Malý princ neznámému pilotovi, když se spolu setkají v poušti. To je ale jen jedno ze setkání, která čekají na Malého prince ve slavném příběhu o přátelství a lásce.

Spolu s ním se podíváte na různorodá místa, kde žijí různé bytosti: marnivá mluvící růže, panovačný král, had tenký jako prst, věčně zaneprázdněný obchodník, nebo třeba liška, kterou si princ ochočí. Dejte se na cestu spolu s ním a vnímejte svět dětskýma, upřímnýma očima.

Osoby a obsazení: princ (Miroslava Hozová), muž (Ladislav Mrkvička), had (Vlastimil Brodský), obchodník (Antonín Hardt), zeměpisec (Vladimír Ráž), král (Josef Vinklář), růže (Miroslava Steinmaselová), liška (Věra Kubánková)
Pro rozhlas napsal: František Pavlíček
Překlad: Zdeňka Stavinohová
Hudba: Petr Mandel
Zvuk a střih:
Pavla Hornyová a Jiřina Nováková
Zvukové efekty:
Pavel Tieftrunk
Režie:
Karel Weinlich
Dramaturgie:
Eva Košlerová
Natočeno v roce 1983.

Co skrývá tenhle podivný klobouk? Táhni za šipku v červeném poli!

Kdo se schovává v bedýnce? Nadzvedni ji táhnutím odspodu!

Co vidí pilot ve hvězdách? Stáhni hvězdu dolů a uvidíš!

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...