Francis Scott Fitzgerald: Ledový palác. Může rozdílná výchova překazit lásku?

16. leden 2021

Krásná Sally a sympatický Harry jsou na první pohled ideální pár. Ona ale pochází z amerického Jihu a jeho vychovali na Severu. Poslouchejte do soboty 23. ledna 2021.

Účinkují: Věra Hučínová, Miroslav Táborský, Ivan Trojan, Dana Syslová, František Němec, Jaroslav Satoranský, Steva Maršálek, Jiří Dvořák, Tomáš Racek a Petr Motloch
Napsala: Regina Hoplíčková
Dramaturgie: Jana Weberová
Překlad: Vlasta Dvořáčková
Zvuk: Milan Křivohlavý
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Hudba: Petr Mandel
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 2000

Řadu svých mistrovských povídek umístil spisovatel Francis Scott Fitzgerald na americký Jih. Ne snad proto, že by v nich chtěl líčit krásy tamější přírody, mnohem víc ho fascinovalo, jak rozdílná je mentalita obyvatel amerického Jihu a Severu.

Tak je tomu i v povídce Ledový palác, v níž se jižanská kráska Sally Carrol vydává na návštěvu na Sever za svým snoubencem. Zdá se, že s podnikavým a ctižádostivým Harrym Bellamym tvoří doslova ideální pár. Jenže nakonec se ukáže, jak těžké je spojit dohromady dívku pocházející z Jihu a mladíka vychovaného na Severu...

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio