Antarktida je poslední mezistupeň před vesmírem, říká cestovatel Petr Horký. Potkal jsem tam samotnou Indku
8. srpen 2022
„Zima je kámoš,“ ujišťuje cestovatel, režisér a publicista. Petr Horký po návratu z Antarktidy. „Pokud té krásné planetě Zemi nekouknu pod sukničku, tak ji znát nebudu.“ Při svém putování Antarktidou potkal Indku, která šla sama tisíc kilometrů. Byla pro něj ztělesněním „cesty za snem“, směřování, které ve svém životě vysoce cení a v nemalé míře naplňuje. Co by ho ještě lákalo? Jak prožíval Štědrý den a Nový rok bez rodiny. A co zakopal na Jižním pólu? Poslechněte si.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka