„A ty dvě straky jsem přidal do polívky.“ Aleš Háma se Tereze Kostkové vyznal z myslivecké vášně

18. březen 2019

Aleš Háma není jen herec, muzikant a moderátor, ale taky vášnivý myslivec, a tedy lovec. „Je to evoluce zájmů,“ vysvětluje. „Je zvláštní, jak se v člověku probudí určité atavismy.“ 

„Myslím, že když už člověk něco usmrtí, tak se to musí zužitkovat,“ uvažuje nahlas Aleš Háma coby myslivec a přidává historku o tom, jak zastřelil dvě straky, aby „pomstil kosí holátka na zahradě“.

„Shodou okolností jsem v té době vařil polévku, a tak jsem ty dvě straky do té polévky přidal. S dětmi jsme to obrali a vůbec to nebylo špatné. Asi teď budu mít přezdívku strakožrout,“ směje se Aleš Háma v pořadu Blízká setkání Terezy Kostkové.

Proč se stal myslivcem? Co mu přináší samota? Co ho naučilo lépe si organizovat čas? Považuje se za zpěváka? Kdy a jak ho napadají texty? Vydá CD?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.