Zpívá a hraje v muzikálu Marta. „Hlas mi zmartěl. Lidé si myslí, že jsem nastydlá,“ směje se Berenika Kohoutová

5. říjen 2022

„Muzikál o Martě Kubišové měl v létě takový úspěch, že se musela přidávat představení. Je to sen,“ ujišťuje herečka a zpěvačka v Blízkých setkáních. „Ze zpěváků té doby jsem ji měla nejraději.“ Je pravda, že její fotka byla na největší reklamní ploše světa? Má ráda svobodu? Jak vzpomíná na natáčení filmu Řekni to psem? Je matkou, která své dítě pořád vychovává? Zkouší něco nového?

„Martu Kubišovou jsem poslouchala nejvíc. Nějak mě to k ní táhlo odjakživa,“ přiznává Berenika Kohoutová v rozhovoru na Dvojce. „Zpočátku jsem se trochu bála, že jsem jsem na muzikál kývla. Ale když jsme začali zkoušet, už to bylo fajn.“

„Všechny písničky jsem si oblíbila a s mým hlasem se potkaly. Já tomu říkám, že mi zmartěl hlas. Když po představení někam jdu, tak se mě ptají, jestli nejsem nastydlá, protože mi hlas klesne.“ Na premiéře Marta Kubišová nechyběla.

„Zářila tam. Nešla z ní nálada typu: Tak se teď předveďte! Když jsem začala zpívat a ještě nebyla na jevišti, Marta Kubišová se zeptala svojí dcery: To zpívám já? A to je pro mě úžasné,“ pochvaluje si herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová.

autoři: Adéla Gondíková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.