Zoologické zahradě je devadesát! V publiku Toboganu byl pes, na pódiu Bobek i Cibulka

28. září 2021

Tobogan slaví 90 let Zoo Praha. Slavit přišli Tomáš Töpfer, Veronika Arichteva, Miroslav Bobek a Jaroslav Samson Lenk. Moderuje Aleš Cibulka. 

Ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek přivítal z pódia živé publikum Toboganu. Moderátor Aleš Cibulka prozradil, že v hledišti sedí i pes. „Budeme mluvit o lachtanech,“ láká.

Král a pán. Takový je gorilí samec Richard

Hosty byli i Veronika Arichteva, která zoologickou zahradu navštěvuje se synem. A Tomáš Töpfer, který se přiznal, že zhubl. Ředitel Divadla na Vinohradech vzpomíná, jak křtil nový pavilon slonů a byl patronem gorilího samce Richarda. „Já jsem si s ním povídal. Kdyby tam nebyla mříž, tak by mi utrhl hlavu. Ale byl to velký zážitek,“ svěřuje se. Jak neobvyklé setkání vnímal? „Očima neuhne a je král a pán.“      

Živý přenos hudebně doprovodil písničkář Jaroslav Samson Lenk, který je známý písničkou z večerníčku o medvědech. A přidal i historku o tom, jak se s režisérem pohádky pro děti staral o tři malá medvíďata. „Ano, krmit a masírovat prdelku, píšu si to,“ komentuje Aleš Cibulka.  

Jaký je rozdíl mezi lachtanem a tuleněm?

Přidal se i kurátor plazů a vrchní chovatel lachtanů a tučňáků. Jaký je rozdíl mezi lachtanem a tuleněm? „Lachtan má uši jako pes, tuleň nemá boltce,“ vysvětluje posluchač z publika. 

Jak souvisí seriál První republika se zoologickou zahradou? Jaký vtip o Adamově žebru zná Tomáš Töpfer? Jaký je kutečný rozdíl mezi lachtanem a tuleněm a co křtil Meloun? Kdo z potomků legendárního lachtana Gastona stále žije v zoo?

autoři: Aleš Cibulka , mka

Související