Ženich nevěstu skoro skalpoval. Omeletky Haliny Pawlowské o svatbách

3. prosinec 2022

Téma dnešních Omeletek jsou svatby. Třeba ženich Tomáš z Havířova své snoubence Betynce při polibku sundal závoj tak nešikovně, že jí sundal i sponu na závoj, i příčesek, vlastně ji skalpoval… A jeho nový tchán na celý kostel hlasitě vzdychl: „Říkal jsem, že je to blbec!“ V Omeletkách ještě uslyšíte další humorné příběhy ze svatby, povídku Stanislava Jugy Předvánoční obřad – zabijačka. A Halina Pawlowská prozradí recept na svatební tvarohové koláčky.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.