Želví graffiti aneb Mazlíčci zasahují. Boj o poklad i holý zvířecí život v malém zverimexu

23. říjen 2022

Podaří se obyvatelům zverimexu společně zabránit zlodějům ukrást poklad, o němž do té doby vůbec nevěděli? Dozvíte se v pohádce Petra Vodičky. Hlavní roli v ní hrají domácí mazlíčci. Od chameleona přes křečka a myš až po andulku a želvu. Každý z těchto tvorů má svůj nezaměnitelný charakter a specifické schopnosti, které využije v boji o život.

Osoby a obsazení: Magdaléna Borová (Miluška), Pavel Batěk (potkan), Lucie Pernetová (myš), Vanda Chaloupková (andulka), Václav Rašilov (chameleon), Pavel Tesař (králík), Jakub Albrecht (křeček), Blanka Luňáková-Josephová (želva), Lubor Šplíchal a Martin Matejka (gangsteři), Jiří Ployhar (krotitel), Michaela Váňová (ryba), Vasil Fridrich (had), Filip Kaňkovský (papouch)
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Zvuk: Ladislav Reich
Zvuková spolupráce: Stanislav Abrahám
Režie: Petr Vodička
Premiéra: 28. 11. 2021

Aniž by majitelka zverimexu tušila, nachází se v jejím domě ohromný poklad. A taky mapa, která k němu vede! Hodná a obětavá Miluška se ale sama topí v dluzích a vypadá to, že kvůli nedostatku peněz bude muset zverimex zavřít. Přitom by se tak ráda starala o mnohá zvířata a otevřela pro ně třeba i zoologickou zahradu.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.