Ze slovenské romské osady až k nominaci na Státní vyznamenání. Zrcadlo Olgy Fečové

2. prosinec 2021

Devětasedmdesátiletá romská spisovatelka a pěstounka Olga Fečová se raději než do zpětného zrcátka dívá na cestu dopředu. Životem jede s nohou na plynu a za velkými cíli. Ze slovenské osady až k nominaci na Státní vyznamenání. Od pomoci sociálně slabým dětem až k asistentce pedagoga. Od domácího kreslení k výstavám.

Jak ji zformovalo dětství a rodiče? Kde se vzala její motivace k práci pro druhé – a kdy zjistila, že je potřeba pracovat i na sobě? Co ji žene dopředu? A co ještě by si přála vidět v zrcadle pro sebe i pro ostatní?

Zrcadlo poslouchejte každý čtvrtek od 18:05 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.