Zapomeňte na klidný spánek. Na Vltavě startují Hororové povídky

Edgar Allan Poe, Howard Phillips Lovecraft nebo Ladislav Klíma. Nová řada Hororové povídky nabízí vrcholné světové i české texty, které vás každý pátek ve 22 hodin uvrhnou do nejhlubších propastí lidské mysli. Bát se začnete už 19. ledna!

První povídka zazní symbolicky v den výročí narození zakladatele žánru hororu Edgara Allana Poea. Jeho mistrovský text Maska rudé smrti nečekaně rezonuje s aktuální společenskou situací života v postcovidové době. 

19. ledna 22:00
Edgar Allan Poe: Maska rudé smrti /PREMIÉRA/
Morová pandemie zkrušila už polovinu země. Vladař se svým dvorem uniká do bezpečí izolace v odlehlém klášteře. Uprostřed kratochvilných radovánek ale přichází nezvaný host. Překlad Petra Diestlerová. Účinkuje Pavel Oubram. Režie Jakub Doubrava. 

       NEJBLIŽSÍ PROGRAM

  • 19. 1. Edgar Allan Poe: Maska rudé smrti
  • 26. 1. Howard Phillips Lovecraft: Vyvrženec
  • 2. 2. Ladislav Klíma: Já a strýc
  • 9. 2. Karl Hans Strobl: Hlava
  • 16. 2. Miloš Urban: Občina
  • 23. 2. Friedrich Laun: Umrlčí lebka
  • 1. 3. August Apel: Černá komora

Hororové povídky poslouchejte v pátek od 22:00 živě na Vltavě nebo online na webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách. Všechny povídky zde zůstávají trvale k poslechu.

autor: Český rozhlas Vltava
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.