Zapište se do dějin přírodních věd

20. září 2010

Pořad Meteor pořádá soutěž o nejlepší české jméno nově objeveného druhu primáta.Vyhrát můžete zájezd "Silvestr na velbloudech v Tunisku" pro dva, kompletní sadu obrazové encyklopedie britského nakladatelství Dorling Kindersley nebo CD komplet s hlasy přírody.

0:00
/
0:00

K účasti stačí poslat SMS ve tvaru OP mezera a maximálně dvouslovný název na číslo 907 77 06. Cena SMS je 6,- Kč včetně DPH.
Výtěžek ze soutěže bude věnován na ochranu ohrožených primátů v Africe.

Příklad soutěžní SMS: OP diblik pralesni

Nový druh primáta, nazývaný zatím vědeckým názvem Rungwecebus kipunji, byl objeven v odlehlých oblastech Tanzanie. Tato světle hnědá hladkosrstá opice, která si díky nápadně dlouhé a široké kštici ze vztyčených chlupů na temeni hlavy vysloužila přezdívku „pankáč“, v dospělosti dorůstá hmotnosti kolem 14 kg a délky až 90 cm. Její ocas je zhruba stejně dlouhý jako tělo a v přírodě na sebe hlučně upozorňuje lehce houkavými štěkavými zvuky.

Rungwecebus kipunji

Každý týden se zde nebo v magazínu Meteor dozvíte zajímavé informace, které vám mohou pomoci ve výběru nejvhodnějších soutěžních jmen.

Pokud zvítězíte, získáte kromě zájezdu i certifikát s vyobrazením pojmenovaného primáta od výtvarníka Jana Sováka a možnost podívat se do depozitářů Národního muzea a zákulisí Českého rozhlasu, kam není možno se běžně dostat.

Soutěž končí 13. června 2010, vítězný návrh vybere odborná porota v druhé polovině června.

ÚPLNÉ ZNĚNÍ PRAVIDEL

SMS služby technicky zajišťuje společnost Advanced Telecom Services, s. r. o.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.