Zamířit! Pal!

8. listopad 2014

"Proč nemám pistoli?", ptá se Rudolf Křesťan svých čtenářů a posluchačů. A odpověď zní: protože dobře zamířit a strefit se umí výborně slovem mluveným i psaným.

To ostatně vědí všichni, kdo znají Rudolfa Křesťana jako jednoho z moderátorů nedělních rán na Dvojce.

O tom, že slovo může být velmi účinnou zbraní ví své i reportér Josef Klíma. Bývalý československý reprezentant Antonín Panenka se zase přesně strefuje míčem. Jeho "vršovický dloubák", který předvedl v r. 1976 ve finále mistrovství Evropy v Bělehradě se doslova a do písmene zapsal do fotbalové historie.

Střílet se prý musel naučit i herec Petr Vágner. Kdy a proč?
Se svou trochou do mlýna přiišla do zábavného pořadu taky Magdalena Křesťanová a k dobré náladě zahrála kapela Josefa Klímy.

Záznamy ostatních Toboganů najdete v iRadiu.

autoři: Yvona Žertová , eh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.