Zabodovala jsem s plechovkou od Coca-Coly. Omeletky Haliny Pawlowské

5. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Polední minuty Haliny Pawlowské

Celé odpoledne jsem se s kamarádkami radila, co si na rande obléknout, co říkat, jak se učesat, a pak mi zavolal, že mu do toho něco přišlo. Halina Pawlowská dnes servíruje Omeletky s tématem Mé příšerné rande.

Asi v patnácti jsem se zamilovala do o rok staršího spolužáka, jmenoval se Marcel. Jednou v létě k večeru, když zapadlo slunce, jsme měli první rande, vzpomíná Halina Pawlowská.

Kdepak mini sukně, ale odpadky

Narvala jsem se do džínové minisukně. Matka mi strčila do ruky pytel s odpadky. Když jsme se setkali, můj milovaný Marcel si mě přeměřil a s pohledem na mou mini studeně pravil: „To ti teda řeknu, si kaskadér!"

V ten moment se roztrhl pytel, na zem se rozlítly okousané kosti, slupky od brambor… Marcel se pohrdavě zahleděl do odpadků, ale najednou ožil, a vytáhl plechovku od Coca-Coly, kterou nám přivezla teta Anča ze západního Německa. Marcel sloupl z plechovky plesnivou okurku a s jásotem odběhl, aby se pochlubil kamarádům! V té době to byl totiž opravdový poklad.

Z bývalých partnerů mohou být přátelé

Jitka Zelenková ví, jak si poradit s partnery, kteří sice nemusí být příšerní, ale nějak to s nimi není ono.

„Je mi už pár let jasné, že přátelství je cennější, než milostné vzplanutí. Naučila jsem se, dělat si z bývalých partnerů kamarády. Chce to trochu potlačit ego a najít si na něm něco, proč si ho vážit. Když jsem žila s horalem Milošem, tak mě některými vlastnostmi štval, ale přátele berete víc, jací jsou, a nemáte tendenci je předělávat.“

Trapas na diskotéce

Líbí se mi myšlenka udržovat s bývalými partnery přátelské vztahy. Nikdy ovšem nezapomenu, jak se jedna kamarádka snažila vyprovokovat k milostné akci svého spolužáka na vysoké. Evidentně se mu líbila, ale k ničemu se neměl.

Zhruba za rok ho Dáša potkala na diskotéce ve studentském klubu. Vrhla se k němu. Dala mu polibek a spokojeně řekla: „Konečně! A je to!" Chlapec ukázal na dívku vedle sebe a pravil: „Dovol, abych ti představil svou ženu Kláru."

V Omeletkách ještě uslyšíte tipy Vaška Šandy na zamilované filmy, dopis posluchačky Jany Hrudkové, povídku Haliny Pawlowské s názvem U nás se splachuje i recept na plněné papriky.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...