Z hokejového ledu na divadelní prkna. Jiří Suchý ukázal Karolině Gudasové směr

13. listopad 2014

Pochází z hokejové rodiny. Chvíli to vypadalo, že i ona na ledě zůstane. Dnes ale tahle studentka konzervatoře Jaroslava Ježka vystupuje v Semaforu a v Plzni.

Vyrůstala na zimním stadionu v Německu. „Táta a brácha hráli hokej, tak mě dali na krasobruslení. Chtěla jsem být profesionální krasobruslařkou, protože jsem měla hezké šatičky,“ směje se Karolina Gudasová.

V Berouně, kam se vrátili, krasobruslení nebylo. Tak vyměnila brusle za baletní piškoty. A protože ze zdravotních důvodů musela na půl roku s tancem přestat, dala se na zpěv. Bylo to osudové rozhodnutí.


Otec Karolíny Leo Gudas byl dlouholetý reprezentant v hokeji a jako obránce hrál i v zámořské NHL. Stejně jako Radko Gudas, o dva roky starší bratr Karolíny.

Surfovat na internetu se vyplácí

O konkurzu na sboristky do Semaforu se dozvěděla na internetu. Byla tam prý hodně nervózní. „Když jsem ale viděla, jak se pan Suchý s paní Molavcovou usmívají, spadlo to ze mě a odvázala jsem se,“ vzpomíná.

Klikněte na video a poslechněte si Pramínek vlasů v podání Karoliny Gudasové.

„Zazpívala jsem, zatančila a za týden mi volali, že mě vybrali. A pak jsem to musela oznámit rodičům.“

Pan Suchý dobře radí

Byl to Jiří Suchý, kdo rozhodl, že by měla jít na konzervatoř. „Řekl mi: Já bejt tebou, tak bych tam šel. Ale hlavně se nenech zkazit.“ Rodiče z toho prý nebyli nadšení, ale Karolina Gudasová si prosadila si svou.

Jiří Suchý

Takže studuje na konzervatoři Jaroslava Ježka muzikálové herectví. Nijak jí to nebrání v tom, aby hrála v Semaforu v několika představeních.

Černá i bílá

Karolina Gudasová by ráda prorazila jako sólová zpěvačka. Natočila svůj první singl a k písničce si sama napsala hudbu i text. „Měla jsem ji hotovou za dvě hodiny a byl to momentální nápad. Dlouho mi ale trvalo, než jsem to někomu zahrála.“

Ten někdo byl její profesor zpěvu. Tak se zrodila píseň Černá i bílá, která měla na Dvojce svou rozhlasovou premiéru.

Jít svou cestou

Mladá studentka se rozhodla vydat se svou vlastní cestou a sama si prošlapávat cestu. I když ví, že prorazit je těžké. „Myslím ale, že těmi malými krůčky se pořád někam dostávám.“

Sní o tom, že bude zpívat a hrát lidem pro radost. „Chci, aby z toho všeho, co dělám, měli lidi dobrou náladu.“

Jak se dívá na zápasy se svým bratrem? Jak fandí? O čem sní? Více uslyšíte v iRadiu.

autoři: eh , Jolana Voldánová
Spustit audio