Wolfgang Hildesheimer: Balkánexpres aneb Ze života padělatele

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Donutil

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Miroslav Donutil v roli osobitého „umělce“. Dále hrají Jaroslava Kretschmerová, Květa Fialová, Bronislav Poloczek, Vladimír Brabec... Poslouchejte do soboty 1. srpna 2020.

Osoby a obsazení: vypravěč (Miroslav Donutil), Liana (Jaroslava Kretschmerová), potentát (Antonín Molčík), obchodník s uměleckými předměty (Emil Žák), strojvůdce (Miroslav Etzler), průvodčí (Václav Mareš), topič (Miroslav Táborský), stará dáma (Květa Fialová), ministr (Bronislav Poloczek), ministerský předseda (Vladimír Brabec), kníže Jaroslavl (Milan Stehlík), dějiny umění (Milan Friedl), dějiny umění (Olga Čuříková) a Pratt (Pavel Soukup)
Dramaturgie: Jana Paterová
Překlad: Miroslav Stuchl
Hudba: Petr Mandel
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: v roce 1997

Padělatel Robert Guiscard (Miroslav Donutil) je přes svou zálibu v podvodech sympatický ironik. Koneckonců ke svým pohádkovým příjmům využívá chamtivosti a snobismu příslušníků společenské smetánky.

Pokud spolu s ním nastoupíte do kupé Balkánexpresu, možná vám prozradí, kdo je skutečným autorem jednoho rozměry nevelkého portrétu visícího v pancéřované skleněné vitríně v Louvru.

O autorovi

Wolfgang Hildesheimer, původním povoláním malíř a grafik, byl členem literární Skupiny 47. Ta ve svých dílech řešila nacistickou minulost Německa. Právě tohle téma je ústředím motivem nejúspěšnější autorovy prózy Tynset.

Čtenáři si ale oblíbili i jeho životopisné romány. Román Mozart byl prý jedním z inspiračních zdrojů slavného Formanova filmu Amadeus. Pro rozhlas Hildesheimer napsal řadu her, většinou komedií a grotesek.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete ke stažení nebo jako podcast na portálu mujRozhlas.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura

Související