Winston Churchill. Nemohu vám slíbit víc než krev, dřinu, pot a slzy

30. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Winston Churchill

Právě tato slova pronesl světově uznávaný politik před svým národem v době, kdy hrozila invaze německých vojsk do Velké Británie. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Milosrdnější nebyl ani na své spolupracovníky, jejichž jména zapomínal, často klel a býval k nim příkrý. Sám během války pracoval i šestnáct hodin denně a totéž vyžadoval o ostatních.

I přesto všechno ho lidi milovali. Dokázal se totiž i usmát a dát jim naději, že když to všechno vydrží, tak jednou bude lépe.

Další Příběhy z kalendáře budou patři americkému filmaři, který získal čtyři Oscary. Byl třikrát ženatý. Jeho poslední ženou je adoptivní dcera.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Monika Valentová , Jaroslav Hejnic
Spustit audio

Související