William Saroyan: Tracyho tygr. Kultovní příběh o mladíkovi a jeho neviditelném příteli

15. květen 2021

Nestárnoucí novela amerického autora o všech důležitých věcech, který mladý muž potřebuje znát, aby dospěl v muže. Půvabná rozhlasová hra s Ladislavem Mrkvičkou a Jaromírem Hanzlíkem. Poslouchejte na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Účinkují: Ladislav Mrkvička, Jaromír Hanzlík, Hana Kofránková, Jaroslav Cmíral, Václav Bouška, Zdeněk Martínek a Josef Červinka
Připravil: Zdeněk Nerušil
Dramaturgie: Václav Cibula
Překlad: Jiří Josek
Režie: Josef Červinka
Natočeno: 1981

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Novela je surrealistická fraška o neviditelném tygrovi, kterého vidí jen ten, kdo ho v sobě objeví.  

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.