William Saroyan: Tracyho tygr. Kultovní příběh o mladíkovi a jeho neviditelném příteli

15. květen 2021

Nestárnoucí novela amerického autora o všech důležitých věcech, který mladý muž potřebuje znát, aby dospěl v muže. Půvabná rozhlasová hra s Ladislavem Mrkvičkou a Jaromírem Hanzlíkem. Poslouchejte na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Účinkují: Ladislav Mrkvička, Jaromír Hanzlík, Hana Kofránková, Jaroslav Cmíral, Václav Bouška, Zdeněk Martínek a Josef Červinka
Připravil: Zdeněk Nerušil
Dramaturgie: Václav Cibula
Překlad: Jiří Josek
Režie: Josef Červinka
Natočeno: 1981

Novela je lyrickou moderní pohádkou o mladíkovi, který chová černého pantera v domnění, že pečuje o vzácného tygra. Novela je surrealistická fraška o neviditelném tygrovi, kterého vidí jen ten, kdo ho v sobě objeví.  

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová