Vzpomínka na Jiřinu Jiráskovou

13. prosinec 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiřina Jirásková

Do Toboganu chodila Jiřina Jirásková často a ráda. Oblíbená herečka a dlouholetá ředitelka Vinohradského divadla opustila tento svět začátkem roku 2013 a jejímu věrnému publiku se po ní stýská.

A tak přijde do pořadu zase, tentokrát ale prostřednictvím svých dlouholetých přátel, kamarádů a kolegů.

Vzpomínat přijdou herci Viktor Preiss a Martin Zahálka, přítelkyně a divadelní kritička Radmila Hrdinová a taky spisovatelka Renáta Novotná. K dobré náladě bude skupina Šlapeto hrát staropražské písničky, které měla Jiřina Jirásková tak ráda.


Jiřina Jirásková se narodila 17. února 1931 v Praze. Vystudivala DAMU a hrála nejprve rok v Hradci Králové. V roce 1951 se stala členkou pražského Divadla na Vinohradech, kde později zastávala funkci ředitelky. Během své kariéry ztvárnila přes 140 filmových a televizních rolí. Zemřela v Praze 7. ledna 2013.

Záznamy ostatních Toboganů najdete v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.