Výsledky Concerta Bohemia 2007

19. červen 2007

Dne 12. června 2007 zasedala porota XVI. ročníku soutěže mladých orchestrů, vyhlášené Českým rozhlasem a Českou televizí, Concerto Bohemia 2007. Porota s čestným předsedou prof. Iljou Hurníkem ve složení Stanislav Vavřínek, Karel Bělohoubek, Jiří Teml a Miroslav Smrčka vyslechla nahrávky celkem patnácti orchestrů, které po prvním kole konaném v únoru 2007 postoupily do kola druhého. (Odborná komise prvního kola ve složení Václav Hybš, Karel Bělohoubek a Otomar Kvěch zasedala 21.2.2007 a vybírala z celkem 24 demonstračních snímků účastníků soutěže. V letošním ročníku Concerta Bohemia se soutěžilo ve dvou kategoriích, první z nich byla kategorie symfonických a smyčcových orchestrů, druhá pak orchestrů dechových. Patnáct souborů, které do druhého kola soutěže postoupily, natáčelo v průběhu dubna a května v Českém rozhlase profesionální studiovou nahrávku.)

Porota nakonec rozhodla a doporučila nejlepší ze zmiňovaných patnácti souborů žáků základních uměleckých škol a posluchačů konzervatoří pro koncert vítězů soutěže Concerto Bohemia. Výsledkovou listinu Vám nabízíme v příloze.

Koncert vítězů se bude konat ve Velkém sále Paláce Žofín dne 17. listopadu 2007 a přímým přenosem ho bude vysílat Český rozhlas 3 - Vltava a Česká televize.

autor: Tomáš Vacek
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?