„Všechno začalo sekanou s bramborem.“ Marek Brodský a Honza Dědek u Jana Čenského

14. březen 2021

Marek Brodský se před dvěma lety přestěhoval na venkov, čtyřicet kilometrů za Prahu. Do studia si pozval kamaráda Honzu Dědka, se kterým se zná třicet let.

Marek Brodský žije muzikou a malováním. „Hrál jsem s kapelou čtvrt století a nechce se mi teď začínat znovu. Ale žiji s úžasnou ženou, která měla za muže asi nejlepšího bubeníka. Dnes je šťastná, že má bubeníka, který už nehraje a doma je ticho.“

Marek mně radil, jak na ženy

„Marek mně jako zkušený třikrát rozvedený muž radil, jak na ženy. Dosáhl takových učitelských úspěchů, že jsem se rozvedl a žiju sám. Řekl jsem si, že mu to musím vrátit. Měl jsem kamarádku, která prodávala své bylinkové sirupy v Praze na náplavce,“ přibližuje Honza Dědek, proč se Marek Brodský přestěhoval za Prahu.

„Jednou v sobotu mi přišla od Honzy sms, kolik měřím. A pak mi napsal, že má pro mě nevěstu. Další den jsem byl pozván na sekanou s bramborem. Nikdy by mě nenapadlo, že se to může stát, ale už dva roky žiji s nejúžasnější holkou na světě,“ dodává Marek Brodský. A jaké jsou další jeho vášně? Rád utrácí za kvalitní tabák a dýmky, kterých má sedmdesát.

Jaká muzika se jim líbí? Ve kterém filmu hrál Marek Brodský bubeníka?

autoři: Jan Čenský , zk
Spustit audio

Související