Vražda pro Zlatého muže. Kapitán Exner vyšetřuje zločin z vášně

V soukromé sbírce ve Francii se náhle objeví vzácné předměty z knížecího hrobu doby stěhování národů. Soubor nedozírné ceny, kterému se mezi odborníky říká Zlatý chlap, byl brzy po objevení odcizen z muzea českého okresního města. Na konferenci archeologů dojde k sebevraždě a k těžkému zranění, a aby toho nebylo málo, na místě bývalých archeologických vykopávek je objevena mrtvola. Scéna je připravena, kapitán Exner a jeho pobočníci Vlček s Beránkem přicházejí.

Účinkuje: Tomáš Jirman
Připravila: Eva Lenartová
Napsal: Václav Erben
Režie: Tomáš Soldán
Premiéra: 21. 3. 2023

KUPUJTE NA RADIOTÉKA.CZ

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.
Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.