Znamení: Lev
Co dělám v rozhlase: Spolumoderuji pořad Freda Velinského Planetárium, pro který připravuji rubriku o historii. S Richardem Šulkem každý týden připravujeme pořad pro německou menšinu Sousedé. Přispívám také do pořadů Archiv Plus, Historie Plus, Ex libris a Téma Plus.
Před rozhlasem: Historie a dějiny umění na FF MU v Brně. Regionální muzeum v Teplicích.
Co mě baví: Moje rodina, literatura, cestování, sport a pohled z kopců do krajiny.
Všechny články
-
Karlovarská Paměť národa má nového ředitele. Medailonek c. a k. dvorního fotografa Carla Pietznera
Už dva roky funguje v Karlových Varech pobočka Paměti národa. Zachycuje vzpomínky obyvatel České republiky. Novým ředitelem pobočky se stal Jaroslav Vyčichlo.
-
Dětství za normalizace, přetlak u přijímaček, dospělost v devadesátkách. Jak se žilo Husákovým dětem
Husákovy děti jako generace měly kvůli své početnosti menší šanci, že se dostanou na gymnázium nebo na vysokou školu. V čem dalším je narození v 70. letech ovlivnilo?
-
Solnohrad je hlavní město Solnohrad!
Představíme vám další z osudů příslušníků německé menšiny, a to v chebském nářečí. Roman Kirch ze Skalné je důkazem toho, že nositeli tohoto dialektu nejsou jen senioři.
-
Ničivý výbuch v pustině. Stratovulkán Askja, Islanďané a jezera
Před sto padesáti lety došlo na Islandu k eruptivní události, která se výrazně zapsala do historie země a dala vzniknout dvěma jezerům, k nimž dodnes míří davy turistů.
-
Rusové frustrovaní z NATO, USA hrozí vysokými cly, Češi se bouří proti zákonu o důchodech. Zima 1995
Hned první den roku 1995 připomněl České republice jeden z jejích tehdejších cílů. Prvního ledna se totiž Evropská unie rozšířila o Rakousko, Finsko a Švédsko.
-
Labská cyklostezka v Sasku-Anhlatsku slaví 30 let. Proč mají Němci rádi hrad Oybin
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World v Praze byl tentokrát zaměřen na cykloturistiku. Na výstavišti v Letňanech probíhal zároveň veletrh For Bike.
-
Nevratné poškození. Opravdu naše dcery propadají transgenderové mánii?
Kontroverzní kniha. Zraňující, nekorektní, manipulativní. Tak se mluvilo o knížce Abigail Shrierové Nevratné poškození, která vyšla loni. Více se o ní dozvíte v Ex libris.
-
Punk a metal místo nekonfliktních popíkářů. Fenoménem 90. let byly hudební kluby
Bunkr, Mersey, Rock Hill, Pod lampou, Hudební bazar, Banán, Roxy, Tukan – to je jen několik málo z velkého množství hudebních klubů, které u nás fungovaly v 90. letech.
-
České spisovatelky v německém exilu. Nejdéle soužící ministr zahraničí NDR se narodil v Aši
V pražském Domě německy hovořících autorů se uskutečnila přednáška Lucie Antošíkové z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd na téma: Emigrace jako výzva a odpověď.
-
„Jenom schody ho nemůžu naučit umejt.“ O čem mluvily ženy v rozhlasovém vysílání před rokem 1989
Jedním z oblíbených témat socialistického režimu byly ženy a jejich postavení. Mezinárodní den žen se řadil mezi nejdůležitější svátky socialistického Československa.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »