Věra Eliášková: Úspěšný prorok

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Donutil ve hře Sluha dvou pánů (Stavovské divadlo, 2011)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Apokryfní příběh o proroku Jonášovi, který se pokusí utéct před Bohem i vlastním svědomím. S Donutilem, Lábusem, Táborským a dalšími. Poslouchejte do soboty 7. března 2020.

Jonáš žije se svým sluhou Ištarem a žákem Izaijášem poklidně v asyrském městě Ninive. Ale jen do doby, než mu Bůh poručí rozhlásit Ninivanům záhubu, která je brzy čeká. Prorok úkol ze strachu odmítne a rozhodne se utéct.

V přístavním městě Jaffa se spolu se svým sluhou nalodí na loď. Ta je ale plná zlodějů. Strastiplná cesta vstříc břichu vleryby i paní vod a moří Ištar tak právě začíná.

Účinkují: Miroslav Donutil, Petr Pelzer, Jiří Lábus, Dana Syslová, David Novotný, Miroslav Táborský, Antonín Molčík, Jana Andresíková, Jiří Holý, Tomáš Juřička, Karel Pospíšil, Stanislav Fišer, Petr Motloch, Petr Křiváček, Květoslava Straková, Miluše Vondráčková, Zdenička Tichá, Josef Novák, Milan Slabihoud, Petr Stich, Eduard Pavlíček, Lubomír Lipský, Soběslav Sejk, Pavel Oskar Gotlieb
Režie: Ivan Chrz
Dramaturgie: Pavel Minks
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Zvukový mistr: Milan Křivohlavý
Natočeno v roce 2011

Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.