Václav Čtvrtek: Je to proti fyzice. Pohádková výprava na zámek, kde se dějí podivné věci

11. duben 2021

Hlavní roli v pohádce hraje fyzika. Nejde ale o žádné vzorce a výpočty, nýbrž o prapodivné jevy, které se dějí na jednom zámku kdesi v Čechách. Pohádku Václava Čtvrtka plnou kouzel, hudby a písniček poslouchejte na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Účinkují: Klára Sedláčková-Oltová, Jan Meduna, Radek Zima, Arnošt Goldflam, Růžena Merunková, Miloš Hlavica, Eva Kodešová, Eva Josefíková, Hedvika Řezáčová, Stanislav Oubram, Vladimír Hrabal, Petr Halíček, Martin Sucharda, Petr Uhlík a Rudolf Kvíz
Napsala: Anna Jurásková
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvuk: Radek Veselý
Hudba: Jiří Strohner
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: 2011
Produkce: Jana Knappová

Ptáte se, čím se tenhle zámek odlišuje od těch ostatních? Věřte nebo ne, je kouzelný. Hudební nástroje tu samy vyhrávají, z obrazu vystupuje kníže Hološvec i celá jeho rodina, v poledne zpívají a tancují panenky polednice a klavír si kliďánko vyšlápne do zahrady, kde po sto padesáti letech ožije zahradní trpaslík a rozkvetou sedmijánky.
Je to proti fyzice! To tvrdí učitel Josef, zatímco kastelánka Terezka mu odporuje.

Kdo má pravdu, se dozvíte z pohádky, kterou zařazujeme v rámci měsíce Václava Čtvrtka, kterým si připomínáme 110. výročí narození tohoto spisovatele a někdejšího rozhlasového redaktora. Ten se o české moderní pohádky zasloužil vrchovatou měrou.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související