Úsměv, vyletí žralok! Fotit se žraloky je neuvěřitelný zážitek, překvapuje podvodní modelka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Inna Václavová

Když se prý za žralokem dostanete na jeden nádech do 10m hloubky, můžete na něm jezdit jako na skútru. Aspoň domorodci to tak dělají. Inna Václavová se s nimi „jen“ fotí.

I vedle nebezpečného tvora Inna Václavová cítila v naprostém klidu. Klidná prý byl i žralok. „Jednalo se o žraloka citrónového. Byli jsme ve Francouzské Polynésii a lidé tam žijí v neuvěřitelné harmonii s mořem,“ vzpomíná.

Ve vodě jako doma...

Se žralokem se nechala i vyfotit. „Domorodci na žralocích jezdili jako na skútrech. Jeden chlapec za mnou přišel, ať si to taky vyzkouším. Nejhorší bylo doplavat do hloubky, ve které žraloci plavou,“ říká o své zkušenosti.


Inna Václavová
- kormidelnice
- mistryně světa v námořním jachtingu
- potápěčka
- podvodní modelka

Na jeden nádech musela do hloubky 10 metrů. „Žralok je ale nádherné zvíře a plavat s ním je nepopsatelný zážitek,“ překvapuje.

...a ve vzduchu jak ryba ve vodě

Inna Václavová pochází ze slovenské Žiliny. Jak se z vnitrozemské země dostala až k moři? „S jachtařením jsem začala až ve 29 letech. Ale celý můj život se točí kolem netradičních sportů,“ přiznává.

Začínala v oblacích. Skákat s padákem. Taky se věnovala skydivingu nebo paraglidingu. „Občas jsem byla ve vzduchu až 6 hodin denně,“ říká o své zálibě.

V jednu chvíli se ale dostavil pocit vyhoření. Vzduchu už pro Václavovou bylo moc. Přišel čas na změnu. „Prodala jsem své věci a šla dělat plavčici.“ Dnes už na lodi jezdí 15 let a k jachtaření přidala i potápění.

Kde se stala mistryní světa? Je lepší se fotit se žraloky nebo delfíny? Více uslyšíte v iRadiu.