Tobogan plný překvapení

3. srpen 2006

Kdo má rád jízdu na toboganu někde u koupaliště, patrně si ji užil letos do sytosti. Vy, kteří máte rádi sobotní Tobogan, vysílaný již 16 let Českým rozhlasem 2 - Praha, jste si o prázdninách užili repríz a doufáme, že se již těšíte na 9. září 2006, kdy zahájíme podzimní sezónu opět živým vysíláním z Divadla U Hasičů. A začneme setkáním s ženou, která je známá snad všem, nejen milovníkům hudby, s Hanou Zagorovou.

Jak vypadá její život se Štefanem Margitou? I na to se bude ptát kolega Aleš Cibulka. A Tobogan s Alešem Cibulkou si můžeme poslechnout i o týden později. Téma pořadu by podle našich průzkumů mělo zajímat téměř každého Čecha, Moravana či Slezana. Bude to houbaření. V Evropě prý patříme ke špičce a jak víme přímo od Aleše, není vůbec těžké najít mezi našimi celebritami zapálené houbaře. Těžší je je přilákat z lesa zpět do velkoměsta. Snad se nám to 16. září podaří.

Logo

Další sobotu, 23. září, by se dožil 100 let Jaroslav Ježek. Jeho hudbu i osobnost si vybral nový moderátor Toboganu Jaroslav Dušek. Víte, že mnoho let vyučoval v Ježkově konzervatoři? Určitě se od něj a od jeho hostů, dozvíme o Jaroslavu Ježkovi leccos nového. Ale nejen o něm, ale i o samotném Jaroslavu Duškovi!
30. září ho můžeme v Divadle U Hasičů potkat znovu. Rozhodl se objevovat zajímavé lidi a na poslední zářijovou sobotu pozval stavitele ing. Víta Mlázovského a mistra tesaře Petra Růžičku. Znáte možná jejich repliku stavebního dřevěného jeřábu z nádvoří Pražského hradu.
Od října se pak budou oba moderátoři střídat co týden: vysílání 7. října připadne na Aleše Cibulku, a prozradí nám, komu jste v anketě Neviditelný herec, kterou Český rozhlas pořádá již podesáté, dali nejvíce hlasů.

Tak nezapomeňte: Český rozhlas 2 - Praha vysílá Tobogan každou sobotu po 11:05 hodině (od 9. září opět živě) z Divadla U Hasičů!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...