O pořadu Tobogan

Zábavná živě vysílaná talkshow Aleše Cibulky.

Tobogan zábavy. Pořad, ve kterém se o známých lidech dozvíte to, co jste ještě nevěděli. Přímo z jejich úst. Anebo díky němu objevíte nové zajímavé osobnosti. Pořad připomíná taky významná, zapomenutá i absurdní výročí. Zve lidi se společnými sny nebo koníčky.

TOBOGAN TOUR

Nejstarší česká talkshow Toboganslaví 30 let, a rozjede se proto v roce 2020 po celé České republice za svými posluchači. Od ledna do října navštíví všechny naše kraje. V listopadu Tobogan Tour vyvrcholí z moravské metropole Brna a vzápětí dvouhodinovým přímým přenosem z pražské Lucerny. Kdy budeme u vás?

 • 25. ledna – ÚSTECKÝ KRAJ – Žatec
 • 22. února – KRAJ VYSOČINA – Jihlava
 • 21. března – LIBERECKÝ KRAJ – Nový Bor
 • 18. dubna – STŘEDOČESKÝ KRAJ – Otvovice
 • 9. května – ZLÍNSKÝ KRAJ – Luhačovice
 • 13. června – PLZEŇSKÝ KRAJ – Plzeň
 • 18. července – OLOMOUCKÝ KRAJ – Velký Týnec u Olomouce
 • 29. srpna – PARDUBICKÝ a KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Chrudim
 • 12. září – MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Frýdlant nad Ostravicí
 • 10. října – KARLOVARSKÝ KRAJ – Ostrov nad Ohří
 • listopad – JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Brno
 • listopad –  PRAHA – LUCERNA
 • prosinec – JIHOČESKÝ KRAJ – Strakonice

(Termíny posledních tří speciálů roku budou upřesněny.)

Běžně se Tobogan vysílá z rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze anebo přímo z domova známé osobnosti.


Vstupenky na přímý přenos pořadu ze studia S1 si můžete zakoupit v Prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 (po–pá 9:00–18:00) nebo rezervovat na webu Radioteka.cz. Rezervované vstupenky si pak můžete vyzvednout na prodejně anebo před začátkem sobotního pořadu na recepci Českého rozhlasu na Vinohradské 12. Vstupenky, které nebudou vyzvednuty do půl hodiny před začátkem Toboganu (10:30) se vrátí zpět do prodeje. Cena jedné vstupenky je 50 Kč.

Kromě Toboganů v pyžamu (sestřihu z neformální návštěvy v oblíbeném prostředí hosta, který vysíláme každou první sobotu v měsíci) se vysílá živě, včetně živě hrané muziky. Od 14. ledna 2017 se nově vysílá z rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze. Ve vybraných termínech vám nabídneme i video přenos na YouTube. Sledujte náš Facebook a web.

Na konci každého dílu zazní soutěžní otázka. Odpovědi můžete psát na e-mail tobogan@rozhlas.cz. Odměnu získá ten posluchač, jehož odpověď bude 33. správná. Jméno výherce oznámí moderátor v následujícím přímém přenosu Toboganu.

Připravují:
Aleš Cibulka (moderátor)
Kateřina Coufalová (produkce)

Historie:
Legendární pořad Tobogan se vysílá od 24. listopadu 1990. Jeho název i koncepci vymyslel pro moderátora Tomáše Slámu dramaturg Ivan Rössler. Původně byl pořad jen dvacetiminutový a vysílal se ze záznamu bez publika Brzy ale přešel k současné podobě. Původní znělku vytvořil Otakar Olšaník.

0:00
/
0:00

Po smrti Tomáše Slámy 15. června 2004 se nejdříve uvažovalo i o zrušení pořadu. V září 2004 se ho ale ujalo moderátorské duo Aleš Cibulka a Petr Jančařík. Po dvou letech Jančaříka na tři měsíce vystřídal Jaroslav Dušek. Od 1. ledna 2007 ho ale moderuje Aleš Cibulka sám.

Ten také vymyslel koncept Toboganu v pyžamu. Nejdříve si zval různé osobnosti k sobě do bytu a pro vytvoření neformální atmosféry je přijímal v pradědečkově stoletém pyžamu.

0:00
/
0:00

Na podzim 2014 pořad získal novou, modernější znělku. V lednu 2015 Aleš Cibulka s 1000. dílem Toboganu vyprodal Lucernu. V lednu 2017 se pořad přestěhoval z Divadla U Hasičů do rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze. Více k historii pořadu také zde.

Pořad připravují