O pořadu Tobogan

Zábavná živě vysílaná talkshow Aleše Cibulky vysílaná nově z rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze anebo přímo z domova známé osobnosti.

Tobogan zábavy. Pořad, ve kterém se o známých lidech dozvíte to, co jste ještě nevěděli. Přímo z jejich úst. Anebo díky němu objevíte nové zajímavé osobnosti. Pořad připomíná taky významná, zapomenutá i absurdní výročí. Zve lidi se společnými sny nebo koníčky.


Vstupenky na přímý přenos pořadu si můžete zakoupit v Prodejně Českého rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 (po–pá 9:00–18:00) nebo rezervovat na webu Radioteka.cz. Rezervované vstupenky si pak můžete vyzvednout na prodejně anebo před začátkem sobotního pořadu na recepci Českého rozhlasu na Vinohradské 12. Vstupenky, které nebudou vyzvednuty do půl hodiny před začátkem Toboganu (10:30) se vrátí zpět do prodeje. Cena jedné vstupenky je 50 Kč.

Program nejbližších Toboganů

  • 8. června – S1 – Pověsili sport na hřebík – Martin Maxa, Petra Voláková, Patrik Eliáš
  • 15. června – S2 – Dušan Klein 80 – Jan Přeučil, Petra Hapková
  • 22. června – Pod Žižkovskou věží – Iva Janžurová, Eva Holubová, Jana Paulová, Kristýna Frejová, Roman Tomeš, vstupenky na www.hvezdneleto.cz
  • 29. června – S1 – Vyhlášení nominací v anketě Neviditelný herec

Kromě Toboganů v pyžamu (sestřihu z neformální návštěvy v oblíbeném prostředí hosta, který vysíláme každou první sobotu v měsíci) se vysílá živě, včetně živě hrané muziky. Od 14. ledna 2017 se nově vysílá z rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze. Ve vybraných termínech vám nabídneme i video přenos na YouTube. Sledujte náš Facebook a web.

Na konci každého dílu zazní soutěžní otázka. Odpovědi můžete psát na e-mail tobogan@rozhlas.cz. Odměnu získá ten posluchač, jehož odpověď bude 33. správná. Jméno výherce oznámí moderátor v následujícím přímém přenosu Toboganu.

Připravují:
Aleš Cibulka (moderátor)
Kateřina Coufalová (produkce)

Historie:
Legendární pořad Tobogan se vysílá od 24. listopadu 1990. Jeho název i koncepci vymyslel pro moderátora Tomáše Slámu dramaturg Ivan Rössler. Původně byl pořad jen dvacetiminutový a vysílal se ze záznamu bez publika Brzy ale přešel k současné podobě. Původní znělku vytvořil Otakar Olšaník.

Po smrti Tomáše Slámy 15. června 2004 se nejdříve uvažovalo i o zrušení pořadu. V září 2004 se ho ale ujalo moderátorské duo Aleš Cibulka a Petr Jančařík. Po dvou letech Jančaříka na tři měsíce vystřídal Jaroslav Dušek. Od 1. ledna 2007 ho ale moderuje Aleš Cibulka sám.

Ten také vymyslel koncept Toboganu v pyžamu. Nejdříve si zval různé osobnosti k sobě do bytu a pro vytvoření neformální atmosféry je přijímal v pradědečkově stoletém pyžamu.

Od ledna 2005 najdete audiozáznamy pořadu ve webovém archivu Archivu pořadů. Nejdříve byly záznamy i ke stažení s možností nastavit si podcasty. Od června 2014 došlo v souvislosti s autorskými právy ke změně a pořad najdete jen k on-line poslechu (stream).

Na podzim 2014 pořad získal novou, modernější znělku. V lednu 2015 Aleš Cibulka s 1000. dílem Toboganu vyprodal Lucernu. V lednu 2017 se pořad přestěhoval z Divadla U Hasičů do rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze. Více k historii pořadu také zde.