Tobogan - 4. srpna

4. srpen 2012

Většině Čechů, Moravanů a Slezanů jméno Marek Eben navozuje představu solidnosti, laskavosti a inteligentního humoru.

Obdiv zaslouží i jeho slovní zásoba a obratnost, se kterou ji využívá, také hudební znalosti i um a herecké nadání. Tolik kladů, a to ty jmenované zdaleka nejsou všechny, mohou v člověku snadno vyvolat trému z osobního setkání. A lehké rozechvění cítil i Aleš Cibulka, když moderátorský guru přijal pozvání do Toboganu v pyžamu.

Ostatně zvědavý byl celý tým Toboganu, který se natáčení účastní. Obvykle zvukař a režisérka, často i produkční. A ta o tohle setkání nechtěla přijít, s Markem Ebenem ji spojuje čerstvá záliba v golfu.

Host si vybral místo setkání a dostavil se s předstihem (my také), personál restaurace nám k natáčení ochotně nabídl neobyčejné, luxusní a velice tiché prostory plné lahví koňaku, které nám poskytly téma k prvním „seznamovacím“ větám. Mimochodem, Marek Eben koňak nepije.

Pak už začalo natáčení. Všichni přítomní se dobře bavili i cítili. Jenom ta hodinka uběhla až příliš rychle. A já doufám, že stejný pocit budou mít i posluchači, kteří si pustí po 11:05 hodině Dvojku ČRo.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?