Tobogan - 10. března

10. březen 2012

Máte rádi zvířata? Pokud jste odpověděli kladně, rozhodně si užijete tuto sobotu Zvířecí Tobogan.

Pozvali jsme odborníky, kteří fauně rozumějí, ale každý z nich si také velmi často na nějaké to zvířátko sáhne, příp. se s ním mazlí nebo zlobí.

Např. pánové Václav Tomšovský a Viktor Čahoj je dokážou přimět k tak úžasným výkonům, až se ze zvířat stanou filmové či televizní hvězdy. A ředitele pražské ZOO Miroslava Bobka si prý předcházejí úplně všichni, kdo v Tróji bydlí. I když výběhy a klece ráno asi s pamlsky v kapse neobchází (ale jak ho známe z jeho působení v Českém rozhlase, vyloučené to není). Každopádně o obyvatelích „své“ ZOO umí vyprávět.

A to si ještě budeme povídat s veterinářem Václavem Naxerou a herečkou Uršulou Klukovou. Zpívat nám k tomu bude Jitka Vrbová.

To vše uslyšíme od 11:03 hodiny na Dvojce ČRo.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová