Tlučhořovi a preparát

1. listopad 2013

Každý den jsme svědky, jak se ve výkladních skříních lékáren a jiných obchodů objevují nové a nové preparáty na růst vlasů, na vrásky a další znaky stárnutí, které narušují ideál krásy 21. století.

Ovšem než takový preparát vznikne, musí se vyzkoušet na řadě dobrovolníků, kteří jsou ochotni za peníze snášet následky. Také rodinka Tlučhořových zaslechla, že se hledá dobrovolník, který by si za pěkné peníze nechal vyzkoušet nový lék na sobě. Kdo jiný než Boženka se vydá vydělat snadné peníze. Jak to ale dopadlo? Více v díle nazvaném Preparát.

Dvojka vysílala v pátek 1. listopadu.

autor: Marko Milanovič
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.