Tereza Boučková: Nejsem příliš nostalgická. Své knihy nepročítám

9. říjen 2018

Pokud si rádi čtete o lásce k cyklistice, jméno Tereza Boučková vám pravděpodobně není neznámé. A pokud máte rádi fejetony, tak jí asi taky znáte. V Odeonu vyšla sbírka jejích fejetonů za posledních více jak dvacet let. Jmenuje se Závod s časem.

Závod s časem, sbírka fejetonů za posledních více jak dvacet let. „Já jsem nejdřív vůbec pořádně nevěděla, jak fejeton vypadá, i když jsem je četla,“ přiznává spisovatelka Tereza Boučková.

„Nejsem příliš nostalgická a své knihy příliš nepročítám, ale bylo to zábavné přečíst si, co jsem psala před dvaceti lety,“ popisuje Tereza Boučková, jaké to je, když čtete vlastní fejetony, které jste psali před dvaceti lety.

Jak se připravuje na cyklovýlet po jihu Afriky? Jak jí fejetony pomáhají v psaní románů? Proč se její knížka Závod s časem jmenuje v podtitulu 99 nejrychlejších fejetonů? A proč skrz Prahu nejezdí na kole.

autoři: Vladimír Kroc , mjp
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová