Tělo skryla voda

Když plzeňští policisté vyjížděli na základě oznámení k vodní elektrárně na Berounce, tušili, že hrůzný nález bude souviset s mužem, pohřešovaným už od listopadu 2010.

Autorka projektu: Bronislava Janečková
Účinkují: Martin Zahálka, Lukáš Příkazký, Jiří Knot, Nataša Gáčová Nosková, Kryštof Rímský, Vlasta Žehrová
Napsala: Tereza Vojtová a František Müller
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Režie: Jaroslav Kodeš
Premiéra: 8. 1. 2020

Třicetiletý Lukáš odjel 5. listopadu odpoledne na schůzku do obce Bělá, kde sídlila přepravní společnost rodiny. Od té doby o něm nikdo neslyšel. Sejít se měl s jedním ze zaměstnanců, kterému měl vyplatit dlužné peníze. Ten ale vypověděl, že do areálu firmy nikdo nedorazil, a tak odjel domů.

Areál firma používala jako odstavnou plochu pro kamiony, jako zázemí a kancelář sloužila patrová mobilní buňka. Před ní stálo zaparkované Lukášovo BMW. Po něm ale nikde ani stopy. Do pátrání po zmizelém se zapojilo velké množství policistů i vrtulník s termovizí.

Jediné, co by mohlo vraha prokazatelně usvědčit, je vražedná zbraň

Stopy ve tmě

Během ohledání kanceláře uvnitř buňky kriminalisté nenašly žádné viditelné skvrny od krve. Něco tu ale nesedělo. Rozhodli se proto využít metodu známou dobře z kriminálních seriálů, kdy se v zatemněné místnosti rozptýlí chemický roztok ve formě aerosolu. Dostane-li se do kontaktu se zbytky krve, svítí místo ve tmě výraznou barvou.

To, co uviděli, vyšetřovatele zaskočilo. Stopy krve byly prakticky po celé podlaze a také na nábytku. Bylo jasné, že ten, kdo tu krvácel, nejspíš nepřežil…

Místo nálezu končetiny v náhonu na Berounce
autoři: Tereza Vojtová , and
Spustit audio

Související