Tělo skryla voda

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stopy krve svítící po rozptýlení aerosolu ve tmě modře
0:00
/
0:00

Když plzeňští policisté vyjížděli na základě oznámení k vodní elektrárně na Berounce, tušili, že hrůzný nález bude souviset s mužem, pohřešovaným už od listopadu 2010.

Třicetiletý Lukáš odjel 5. listopadu odpoledne na schůzku do obce Bělá, kde sídlila přepravní společnost rodiny. Od té doby o něm nikdo neslyšel. Sejít se měl s jedním ze zaměstnanců, kterému měl vyplatit dlužné peníze. Ten ale vypověděl, že do areálu firmy nikdo nedorazil, a tak odjel domů.

Jediné, co by mohlo vraha prokazatelně usvědčit, je vražedná zbraň

Areál firma používala jako odstavnou plochu pro kamiony, jako zázemí a kancelář sloužila patrová mobilní buňka. Před ní stálo zaparkované Lukášovo BMW. Po něm ale nikde ani stopy. Do pátrání po zmizelém se zapojilo velké množství policistů i vrtulník s termovizí.

Stopy ve tmě

Během ohledání kanceláře uvnitř buňky kriminalisté nenašly žádné viditelné skvrny od krve. Něco tu ale nesedělo. Rozhodli se proto využít metodu známou dobře z kriminálních seriálů, kdy se v zatemněné místnosti rozptýlí chemický roztok ve formě aerosolu. Dostane-li se do kontaktu se zbytky krve, svítí místo ve tmě výraznou barvou.

To, co uviděli, vyšetřovatele zaskočilo. Stopy krve byly prakticky po celé podlaze a také na nábytku. Bylo jasné, že ten, kdo tu krvácel, nejspíš nepřežil…

Místo nálezu končetiny v náhonu na Berounce

Účinkují: Martin Zahálka, Lukáš Příkazký, Jiří Knot, Nataša Gáčová Nosková, Kryštof Rímský, Vlasta Žehrová

Scénář: Tereza Vojtová a František Müller

Režie: Jaroslav Kodeš

Hudební spolupráce: Petr Šplíchal

Autorka projektu: Bronislava Janečková

Premiéra: 8. 1. 2020

Spustit audio
autoři: Tereza Vojtová , and

Odebírat podcast

Související