Tělo skryla voda

Když plzeňští policisté vyjížděli na základě oznámení k vodní elektrárně na Berounce, tušili, že hrůzný nález bude souviset s mužem, pohřešovaným už od listopadu 2010.

Třicetiletý Lukáš odjel 5. listopadu odpoledne na schůzku do obce Bělá, kde sídlila přepravní společnost rodiny. Od té doby o něm nikdo neslyšel. Sejít se měl s jedním ze zaměstnanců, kterému měl vyplatit dlužné peníze. Ten ale vypověděl, že do areálu firmy nikdo nedorazil, a tak odjel domů.

Jediné, co by mohlo vraha prokazatelně usvědčit, je vražedná zbraň

Areál firma používala jako odstavnou plochu pro kamiony, jako zázemí a kancelář sloužila patrová mobilní buňka. Před ní stálo zaparkované Lukášovo BMW. Po něm ale nikde ani stopy. Do pátrání po zmizelém se zapojilo velké množství policistů i vrtulník s termovizí.

Stopy ve tmě

Během ohledání kanceláře uvnitř buňky kriminalisté nenašly žádné viditelné skvrny od krve. Něco tu ale nesedělo. Rozhodli se proto využít metodu známou dobře z kriminálních seriálů, kdy se v zatemněné místnosti rozptýlí chemický roztok ve formě aerosolu. Dostane-li se do kontaktu se zbytky krve, svítí místo ve tmě výraznou barvou.

To, co uviděli, vyšetřovatele zaskočilo. Stopy krve byly prakticky po celé podlaze a také na nábytku. Bylo jasné, že ten, kdo tu krvácel, nejspíš nepřežil…

Místo nálezu končetiny v náhonu na Berounce

Účinkují: Martin Zahálka, Lukáš Příkazký, Jiří Knot, Nataša Gáčová Nosková, Kryštof Rímský, Vlasta Žehrová

Scénář: Tereza Vojtová a František Müller

Režie: Jaroslav Kodeš

Hudební spolupráce: Petr Šplíchal

Autorka projektu: Bronislava Janečková

Premiéra: 8. 1. 2020

autoři: Tereza Vojtová , and
Spustit audio

Související

  • Muž, který nikomu nechyběl

    To listopadové ráno roku 2001 zastavil za obcí Bedihošť řidič dodávky, aby si zakouřil. Kousek od svého auta zahlédl něco, co ho pořádně vyděsilo. Nahé tělo ubodaného muže.

  • Tělo vydala řeka

    Srpen 1968 a sériový vrah homosexuálů? V době, kdy homosexualita nebyla „už“ sedm let trestná?