Táňa Fischerová

6. březen 2015

Od prosince 2012 nepracuje v Českém rozhlase. Od tohoto data nejsou údaje v tomto profilu aktualizované.

herečka

Herečka divadelní a filmová. Po dvou letech studia herectví na Janáčkově akademii v Brně opustila školu a přijala angažmá v Činoherním klubu v Praze. Tam zůstala až do roku 1973, kdy jí v normalizaci nebyla obnovena smlouva . Přijala angažmá v Divadle J. Wolkera, ale po narození dítěte s postižením dobrovolně divadlo opustila. Od té doby na volné noze. Po čase se vrátila k herecké práci . Hostovala v různých divadlech (Laterna Magika, studio Bouře, Divadlo E. F. Buriana a další. a moderovala. Natočila několik filmů.

Filmy:
Hotel pro cizince (Antoním Máša), Prodloužený čas ( Jaromil Jireš),
Hanele (Karel Kachyňa),
seriály Lékař umírajícího času
Konec velkých prázdnin (Miloslav Luther) a další.

Vydala dvě knihy povídek Lydiiny dveře a Bílý den a knížku vlastních koláží s přidaným kompaktem šansonů, které nazpívala společně s autorem skladeb Danielem Dobiášem "Jeden čas seje jeden plody sbírá".

Moderuje televizní Adventní koncerty spolu s Martou Kubišovou a Janem Kačerem. Dlouhá léta hrála v Lyře Pragensis zejména s Borisem Rösnerem.

V roce 2002 zvolena jako nezávislá na kandidátce Koalice do Poslanecké sněmovny za US-DEU, mandát vypršel v roce 2006. V současnosti učí herectví na VOŠ v Michli.

Je spoluzakladatelkou politického hnutí Klíčové hnutí, které si dalo za úkol přinášet nové alternativní pohledy na společnost, ekonomiku i politiku. Blížší informace na www.tanafischerova.cz.

Kontaktní e-mail: produkce@rozhlas.cz

autor: Táňa Fischerová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka